Je ovoce a zelenina zdravá?

Musíte nakupovat v běžných obchodech, protože nemáte vlastní zahrádku, nebo jsou to zkrátka druhy, které si v ČR nevypěstujete?

Nemáme šanci zjistit, čím vším je ovoce a zelenina ošetřena, aby se nekazila, měla pěknou lesklou barvu. Není žádné tajemství, že chemie, která je nutná k „ošetření“ tak zdravé zeleniny i ovoce je rázem činí nezdravou potravinou. Opět se potkáváme s protichůdnými názory na škodlivost postřiků a pesticidů. Věřím, že si nikdo nemyslí, že nám tyto látky neškodí. Jen se o nich hezky mlčí. Pro média to není populární téma a pro politickou scénu celé EU také ne.

Normy, které hýbou světem pěstování a prodeje ovoce a zeleniny jsou jasné.

Vypěstovat na co nejmenší ploše co největší úrodu a plody musí být jeden jako druhý. Žádné vady na kráse a různorodé tvary. Takové „paskvily“ jsou neprodejné.

Normy se přizpůsobují požadavkům trhu a všichni, kteří doma cokoliv sami vypěstovali vědí, že v běžném zahrádkaření je nemožné těchto výsledků dosáhnout.

Je na řadě vyrazit na pole a do skleníků s nutnou dávkou hnojiv a ničivých postřiků proti všemu, co by nám naše plánované hospodářství ničilo.

A tady se píše příběh té „zdravé „zeleniny a ovoce.

Každý máme na výběr, jak se k tomu postavíme.

Někdo jen mávne rukou, ale jiný se zajímá , co může udělat proto, aby se nežádoucích látek na ovoci a zelenině zbavil.

Věděli jste, že?

Věděli jste, že mnoho pesticidů, které se v dnešní době běžně používají, má toxické účiny na lidský organismus a mohou například negativně ovlivnit vývoj nervové soustavy? Řada pesticidů je řazena mezi tzv. endokrinní disruptory, které mají schopnost narušovat hormonální systém člověka.

Jak to vyřešit?

Nezbytné je omýt stopy chemických přípravků, postřiků a pesticidů, které nelze smýt pouhou vodou. Odstranit nežádoucí znečišťující látky, jako např. oleje, prach a výfukové plyny.

A lze to i přírodní cestou? Za pomocí Mýdla na Ovoce a Zeleninu, vyrobeného z přírodního extraktu z grepových jader, která jsou ceněna pro své antiseptické a desinfekční účinky. Mýdlo na ovoce a zeleninu taky obsahuje přírodní extrakt ze zázvoru, který je vyhlášený svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Navíc nezanechává žádnou příchuť. Není vhodné omývat klasickým PH mýdlem či octem.

Speciální mýdlo na ovoce a zeleninu bylo vyvinuto s co největším ohledem především k lidskému zdraví. Nemění chuť ani vůni ovoce a zeleniny, je velmi dobře oplachovatelné, účinně odstraňuje nečistoty, pesticidy, barviva. Aktivní složka tohoto prostředku je přímo určená pro potraviny a potravinářský průmysl.

Jaké ovoce a zeleninu mohu mýdlem omýt?

Všechny citrusy, jablka, hrušky, banány, ananas, peckoviny, meloun. Všechna kořenová zelenina, tzn. květák, brokolice, bylinky a další.

Zásadní vlastnosti mýdla v bodech

  • Omývá stopy chemických přípravků, postřiků a pesticidů, které nelze smýt pouhou vodou.
  • Odstraňuje nežádoucí znečišťující látky jako např. oleje, prach a výfukové plyny.
  • Obsahuje přírodní extrakt z grepových jader, jsou ceněna pro antiseptické a desinfekční účinky.
  • Obsahuje přírodní extrakt ze zázvoru, který je vyhlášený antibakteriálními a protizánětlivými účinky.
  • Nezanechává žádnou příchuť.

Chcete se i vy jíst zeleninu a ovoce bez rizika díky speciálnímu mýdlu na ovoce a zeleninu? Ozvěte se mi na ester@cistota-zdravi.cz, poradím vám, jak nakoupit co nejvýhodněji a za velkoobchodní cenu.